خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

۳۴۰۰ باغچۀ خانگی در کشور احداث شده است

زراعت

آرشيف

۳۴۰۰ باغچۀ خانگی در کشور احداث شده است

Jul 24, 2017 - 16:26

کابل(پژواک، ٢ اسد ۹۶): وزارت زراعت می گوید که به هدف رشد زراعت، بلند بردن اقتصاد فامیل ها و سهمگیری خانمها در بخش زراعت، ۳۴۰۰ باغچۀ خانگی در سطح کشور احداث گردیده است.

در خبرنامه مطبوعاتی وزارت زارعت، آبیاری ومالداری که امروز به آژانس خبری پژواک مواصلت ورزیده، آمده است که این باغچه ها طى يک سال در ولایات تخار، بدخشان، بغلان و کندز احداث شده اند.

 مبنع افزود که متخصصین این وزارت، براى شاملين اين پروژه، برعلاوۀ اينکه طریقه های کشت و پرورش سبزیجات را آموزش داده؛ وسایل ضروری، انواع مختلف تخم سبزیجات و کود کیمیاوی را به آنها مساعدت کرده اند.

گفتنی است که ازسه سال به اینسو؛ پروژه  احداث باغچه های خانگی این وزارت، به هدف اشتغالزای برای زنان نیازمند و تهیه سبزیجات با کیفیت و صحی در کشور آغاز شده و تاکنون بیشتر از ۶۴۰۰۰ تن در ۳۴ ولایت کشور مستفید گردیده اند.

  احداث باغچه های خانگی؛ از پروژه موثر وزارت زراعت، آبیاری و مالداری کشور به شمار می رود که خانم های مستفید شده از آن، بصورت میانگین ماهانه تا ده هزار افغانی عاید به دست می آورند، که کمک مناسب جهت تامین مصارف اقتصادی  شمرده می شود.

به همین هدف، وزارت زراعت در نظر دارد امسال به تعداد ۸۵۰۰ باغچۀ خانگی دیگر را در کشور نیز احداث نماید.

گزارش های مربوطه:


Download “Pajhwok” mobile App, on your smartphone to read and access latest news, features, interviews, videos and photos about Afghanistan.

   

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement