خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

داد و ستد کلدار در شهر غزنى ممنوع شد

داد و ستد کلدار در شهر غزنى ممنوع شد

Nov 17, 2016 - 18:59

غزنى (پژواک، ٢٧عقرب٩٥): مسوولين امنيتى ولايت غزنى، چلش و داد و ستد کلدار پاکستانى و همچنان رفت و آمد وسايط نقليۀ بى اسناد را منع قرار داده اند.

مل پاسوال امين الله امرخيل قوماندان امنيۀ غزنى، امروز (٢٧ عقرب) به آژانس خبرى پژواک گفت که بخاطر تامين امنيت و بلند بردن ارزش پول افغانى؛ داد و ستد کلدار و گشت و گذار موترهاى بى اسناد را منع قرار دا ده است.

وى گفت که موجوديت وسايط بى اسناد، امنيت شهر غزنى را با تهديد مواجه ساخته است.

وى افزود: "مخالفين مسلح، اکثر اوقات با استفاده ازين موترها و موترسايکل هاى بې اسناد، در انجام حملات تروريستى استفاده ميکنند."

به گفتۀ امرخيل، بعد از اين به شمول شهر غزنى، در همه ولسوالى ها هيچ کس اجازۀ گشت و گذار وسايط بى اسناد و داد و گرفت کلدار را ندارند.

وى گفت به پوليس اين ولايت هدايت سپرده که با متخلفين، برخورد قانونى نمايند.

امرخيل، از باشندگان ولايت غزنى خواست که درين موارد، با حکومت همکارى کامل نمايند و در مورد نبايد به حکومت مشکل ايجاد نمايند.

از سوى ديگر، بسم الله يکى از باشندگان شهر غزنى، از اين تصميم حکومت حمايت کرد؛ اما افزود: "قبل از اين نيز همچو قيودات وضع شده؛ اما کدام نتيجه نداشته است."

بسم الله، از مسوولين امنيتى خواست تا اين فيصلۀ خود را بطور جدى عملى نمايند.

او همچنان افزود که همه وسايط بى اسناد نيز مربوط به زورمندان اين ولايت ميشود؛ بخاطريکه مردم عامه توان اين کار را ندارند.

احسان الله يک موترفروش اين ولايت گفت: "با اينکه ما در اين کار ضرر ميکنيم؛ اما مه زياد خوش استم؛ کشور ما با همچو کارها آباد ميشود."

اما قوماندان امنيه غزنى گفت که اين کار، يکى از اولويتهاى آنها ميباشد که به هيچ کس اجازۀ قانون شکنى را نخواهند داد.

اين در حالى است که قبل از اين نيز در ولايات خوست، پکتيا، ننگرهار و کندهار، داد و ستد کلدار منع قرار داده شده بود؛ اما در حال حاضر در بعضى مناطق اين ولايات، کلدار چلش دارد.

علامت: 

گزارش های مربوطه:


Download “Pajhwok” mobile App, on your smartphone to read and access latest news, features, interviews, videos and photos about Afghanistan.

   

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement